Software Asset Management hizmeti sayesinde şirketinizin sahip olduğu yazılımları çok daha efektif bir şekilde yönetebilir, hizmet akışınızı ve bütçenizi ideal düzeyde optimize edebilirsiniz.

Software Asset Management ile Yazılım Kaynaklarınızı Yönetin

Software Asset Management ya da kısaca “SAM” olarak adlandırılan yazılım kaynak yönetimi, şirketlerin fiziksel donanımlarında yüklü olan yazılımların lisanslarının kontrol edilmesini sağlayan bir hizmettir. Lisansların kontrol edilmesi, şirketlerin kesintisiz çalışma performansını ve tasarruf ilkelerini doğrudan etkiler.

Yazılım kaynak yönetiminde sertifikalı uzmanlar, şirket bünyesindeki cihazların lisanslarını analiz ederek envanter oluşturulması ve satın alımlarla karşılaştırılması gibi görevleri üstlenir. Yazılım kaynak yönetimi hizmeti kısaca şu aşamalardan oluşur:

  • Şirketin sahip olduğu Microsoft lisanslarının belirlenmesi
  • Elde edilen verilerin ham rapor haline getirilmesi
  • SAM raporundan faydalanılarak lisans faturalarının karşılaştırılması ve tekrar raporlanması
  • Eksik lisanslar olduğu takdirde bu lisansların tamamlanması

Dijital İş Gücünüz İçin En İyi Yol Haritasını Oluşturun

Yazılım kaynak yönetiminin sunduğu envanter ve analiz gibi hizmetler, şirketlerin kaynak gücünü daha şeffaf ve tutarlı şekilde görerek hizmetleri için daha verimli bir yol haritası oluşturmalarını sağlar. Lisans sürelerinin kontrol edilmesi, kullanılmayan fazla lisansların tespiti ve diğer kaynak yönetimi eylemleri, departmanların optimum performans ve bütçeyle çalışmayı sürdürmesine imkan tanır.

İlgili Microsoft sertifikalarına sahip uzmanlar, yazılım varlık yönetimi hizmetlerini şirketler için en iyi şekilde sunar. Kapsamlı ve etkili çözümlerle şirket bünyesindeki yazılımların en verimli ve en ideal performans seviyesinde çalışmasını destekler. Siz de SAM yazılım kaynak yönetimi hizmetiyle şirketinizin iş gücünü destekleyebilirsiniz.

Şirketiniz İçin Tasarruflu Çözümler Elde Edin

Yazılım kaynak yönetimi şirketler için tasarruflu çözümler geliştirilmesine katkı sağlar. Analiz sırasında ortaya çıkabilecek kullanılmayan lisanslar, ileri vadede satın alınacak cihazlarda kullanılabilir. Bu sayede şirketlerin ek masraflarla karşılaşması engellenerek sahip olunan kaynaklar verimli şekilde kullanılabilir.

Ayrıca kullanım ömrü sona eren donanımlardaki OPEN lisanslar da yeni donanımlara aktarılarak yazılım kaynak yönetimiyle ekstra tasarruf sağlanabilir. Siz de Software Asset Management hizmetiyle şirketiniz için verimli ve tasarruflu bir hizmete ulaşabilirsiniz.

Yazılım Kaynak Yönetimi İçin Microsoft 7/24

Software Asset Management hizmeti için Microsoft 7/24’ü tercih edebilirsiniz. Microsoft ve Gibibyte partnerliği ile hizmet veren Microsoft 7/24, bireysel ve kurumsal kullanıcıların ürün, yazılım, bakım ve danışmanlık ihtiyaçları için profesyonel çözümler geliştirir.

Gibibyte’ın bilişim teknolojileri sektöründeki bilgi ve deneyimini profesyonel çalışanlar ve modern çözümlerle birleştiren Microsoft 7/24 ile siz de ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. Bunun için hizmet talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.