Security Asset Management hizmetleri ile şirketinizin siber güvenlik altyapısını ve bileşenlerini efektif bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Güvenlik Varlıklarınızı Kolayca Yönetin

Dijital çağda şirketler, hizmet altyapılarını ve verilerini siber tehlikelere karşı korumalıdır. Güvenlik önlemlerinin alınması ve gerekli donanım ve yazılımların sağlanması, koruma için yeterli olmayabilir. Security Asset Management olarak adlandırılan güvenlik varlık yönetimi hizmetleri, siber güvenlik alanında tam koruma sağlamak için tüm güvenlik varlıkları konusunda kapsamlı bir yönetim imkanı sunar.

Şirketlerin sahip oldukları güvenlik varlıklarını efektif bir şekilde yönetebilmesi, sahip oldukları bu varlıkları en iyi şekilde kullanabilmelerine yardımcı olur. Bu sayede gelişmiş tehlikelere ve potansiyel saldırılara karşı daha iyi koruma sağlanabilir. Güvenlik varlık yönetimi hizmeti, şirketlerin satın alma ve bakım maliyetlerinin optimize edilmesine de katkı sağlayarak tasarruf edilmesini destekler.

Siber Tehditlere Karşı Gelişmiş Önlemler Alın

Güvenlik varlık yönetimi, bilişim teknolojileri departmanı başta olmak üzere şirket çalışanlarının sahip oldukları güvenlik izinlerinden yazılım ve donanımlara kadar geniş bir alanı kapsar. Erişim kontrollerinin belirlenmesi ve düzenli olarak kontrol edilmesi, veri ihlalleri ve sızıntıların engellenmesine yardımcı olur. Güvenlik varlık yönetimi hizmeti, başlıca şu görevleri kapsar:

  • Güvenlik varlıklarının kategorize edilmesi ve kontrolü
  • Şirket altyapısında gerekli erişim izinlerinin düzenlenmesi
  • Pasif ve aktif ağ izleme çözümleri
  • Güvenlik açığı arama araçları

Bu görevler, şirketlerin hizmetlerini ve kullanıcı verilerini potansiyel saldırılara karşı korumasını destekler. Koruma görevleri için kullanıcıların erişebileceği gelişmiş güvenlik mekanizmaları, sistemin kesintisiz bir şekilde korunarak hizmet akışının sürdürülmesini sağlar.

Hizmetlerinizi ve Verilerinizi Güvende Tutun

Şirketlerin dijital güvenlik ihtiyaçlarına kapsamlı bir şekilde yaklaşan güvenlik varlık yönetimi, gün geçtikçe gelişen ve değişen tehlikelere karşı en etkili çözümlerin uygulanmasına yardımcı olur. Potansiyel risklerin ve izinsiz erişimlerin engellenmesinde aktif bir rol oynayarak şirket altyapısının güvende tutulmasını sağlar.

Kişisel verilerin korunması ve hassas kurumsal verilerin güvenli depolanması gibi gereksinimler, güvenlik varlık yönetimi sayesinde karşılanabilir. Güvenlik uyum yönetimi, altyapı ve uç nokta güvenliği de hizmetin öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Güvenlik varlık yönetimi bulut, hibrit ve kapalı ağ altyapılarının tamamını kapsar.

Security Asset Management Hizmetine Microsoft 7/24 ile Ulaşın

Gibibyte ve Microsoft partnerliği ile bireysel kullanıcılara ve şirketlere hizmet veren Microsoft 7/24, sertifikalı uzman personelleriyle ürün, bakım ve danışmanlık ihtiyaçlarını karşılar. Microsoft ürünlerini keşfetmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için hizmet talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.