Microsoft siber güvenlik değerlendirmesi ile siz de şirketinizi dijital çağda siber tehditlere karşı çok daha etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

Microsoft Siber Güvenlik Değerlendirmesi ile Verilerinizi Koruyun

Dünya çapında hizmetlerin dijital ortamlara aktarılması, bu alanda gelişmiş güvenlik ihtiyaçlarını da beraberinde getirir. Şirketlerin dijital hizmetlerini taraflar için güvenli bir şekilde sunması gerekir. Her geçen gün artan ve gelişen siber saldırılar, hassas verilerin korunmasını zorlaştırır. Microsoft siber güvenlik değerlendirmesi, güvenlik zafiyetlerinin önüne geçilerek şirketlerin etkin bir şekilde korunmasına yardımcı olur. Microsoft siber güvenlik önlemleri sayesinde kurumsal firmalar şu avantajları elde edebilir:

  • Fidye yazılımlarına karşı etkin koruma
  • Veri yedeklemeleri sayesinde kesintisiz hizmet
  • SIEM ve XDR ile gelişmiş saldırılara karşı koruma
  • Yetkilendirme ve erişim kontrolleri
Veri güvenliği konusunda uluslararası standartları ve gereksinimleri de karşılayan Microsoft siber güvenlik araçları, farklı siber tehditlere karşı üstün koruma avantajı sunar. Kimlik avı, veri sızıntıları ve fidye yazılımları gibi gelişmiş tehditlere karşı koruma sağlayarak maddi ve manevi kayıpların engellenmesine yardımcı olur.

Artan Tehlikelere Karşı Gelişmiş Çözümler

Geçmişe kıyasla değişen ve daha tehlikeli hale gelen siber tehditler, günümüzde bireysel kullanıcıların ve kurumsal şirketlerin zarar görmesine neden olabilir. Bireysel kullanıcılar için zararlar genellikle küçük çaplı olsa da özellikle kurumsal şirketler için siber saldırılar büyük kayıplar yaşatabilir. Hizmetlerin yavaşlaması veya tamamen durması, kullanıcı verilerinin sızdırılması ve veri kaybı, çok kısa bir süre içinde yüksek miktarda maddi kayıplara ve şirket prestijinin olumsuz etkilenmesiyle sonuçlanabilir.

Neyse ki Microsoft siber güvenlik araçları, tüm bu sorunlara karşı ağ trafiğini, uygulamaları ve diğer platform bölümlerini şüpheli kullanıcılara ve isteklere karşı korur. Ayrıca yedekleme gibi hizmetlerle birlikte olası kayıpların telafi edilmesini de kolaylaştırır. Bu sayede şirketler en kötü senaryoda dahi çok kısa bir süre içinde hizmet vermeyi sürdürebilir. Güvenlik değerlendirmesiyle birlikte siz de şirketinizin saldırılara karşı açık noktalarını ve ihtiyaçlarını tespit ederek siber güvenlik performansınızı güçlendirebilirsiniz.

Microsoft ile Kapsamlı Siber Güvenlik Önlemleri

Microsoft siber güvenlik önlemleri anlık koruma özellikleriyle sistemlerin her an güvenli bir şekilde işleyişlerini sürdürmelerini destekler. Ayrıca SIEM olay yönetimi ve XDR gibi araçlarla tehditlere kapsamlı bir şekilde yaklaşılarak şüpheli durumlar erken tespit edilebilir. Bu sayede siber saldırılar gerçekleştirilmeden sistem güvenli hale getirilebilir. Bu gelişmiş sistemlerin kontrolü kullanıcı tarafından yönetilebileceği gibi, yapay zeka ve otomasyon araçlarından da faydalanılabilir.

Güvenlik ihtiyaçlarına uygun şekilde özelleştirilmiş analiz ve koruma araçları, en ideal siber güvenlik deneyiminin elde edilmesinde etkin bir rol oynar. Microsoft siber güvenlik değerlendirmesi sayesinde siz de tüm bu gelişmiş koruma özelliklerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir ve ağ altyapınızı saldırılara karşı etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.

Microsoft 7/24 ile Her Zaman Daha Güvenli

Microsoft 7/24 ile siz de şirketinizin ağ altyapısını ve hassas verilerini kesintisiz bir şekilde koruyabilirsiniz. Gibibyte ve Microsoft partnerliğiyle hayata geçirilen Microsoft 7/24, bireysel kullanıcılar ve kurumsal şirketler için Microsoft ürünlerinin satışını, bakımını ve danışmanlığını üstlenir. Alanında uzman ve sertifikalı personeller, en kaliteli hizmet deneyimini elde etmenize yardımcı olur. Bu sayede dijital çağın gereksinimlerini karşılayan bir hizmet altyapısına sahip olabilirsiniz.

Dünyanın en çok tercih edilen teknoloji devi Microsoft ve Türkiye’nin önde gelen bilişim teknolojileri şirketi Gibibyte’ın profesyonelliğiyle siz de şirketinizin ihtiyaçları için efektif çözümlere ulaşabilirsiniz. Dijital çağda şirketinizin kesintisiz ve güvenli hizmet verebilmesi için hizmet talep formunu doldurabilir ve hemen Microsoft siber güvenlik değerlendirmesi hizmetinden yararlanabilirsiniz.