Azure Site Recovery hizmetinin sağladığı çoğaltma, yük devretme ve kurtarma özellikleri sayesinde büyük ölçekli BT kesintilerinde bile hizmetlerinizi sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Basit Yönetim ve Dağıtım Avantajı ile Azure Site Recovery

Hizmet olarak olağanüstü durum kurtarma çözümlerinden biri olan Azure Site Recovery, uygulama ve hizmetleri kesintisiz bir şekilde yedekleyerek planlı ve plansız kesintilerde iş akışının sürdürülmesini destekler. Azure sanal makinelerinin farklı bir Azure bölgesine çoğaltılması sayesinde uygulamalar sürekli olarak stabil bir şekilde çalıştırılabilir. Azure Site Recovery kullanıcılara şu avantajları sunar:

 • Basit BCDR çözümü
 • Azure VM çoğaltma
 • VMware VM ve şirket içi VM çoğaltma
 • İş yükü çoğaltma
 • Veri esnekliği
 • RTO ve RPO hedefleri
 • Yük devretme boyunca tutarlı uygulamalar
 • Kesintisiz test etme
 • Esnek yük devretme işlemleri
 • Özelleştirilebilir kurtarma planları
 • BCDR, Azure otomasyonu ve ağ tümleştirmesi
Azure sanal makinelerinin (VM) yedeklenmesi, çoğaltılması ve çok katmanlı şekilde sıralanması, hizmetleri bulut üzerinde yayarak kesinti durumlarında aktif bölgelerin hizmeti devralmasını sağlar. Bu sayede fiziksel sunucuların aksine iş akışınızı tüm buluta yayarak her zaman müşterilerinize hizmet vermeye devam edebilirsiniz.

Altyapı ve Bakım Maliyetlerini Düşürün

İkincil veri merkezi ihtiyacını ortadan kaldıran Azure Site Recovery, şirketlerin olağanüstü durum kurtarma stratejilerini çok daha hesaplı bir şekilde oluşturmalarını destekler. Bulut ve sanallaştırma çözümleri sayesinde yüksek maliyetli bakım ve donanım ihtiyaçlarına gerek kalmadan uygulama ve hizmetler bulut ortamı üzerinden dağıtılmaya devam edilebilir.

Kullanıcılar, Azure Site Recovery hizmetinde yalnızca ihtiyaç duyacakları iş kaynakları için ödeme yapar. Bu sayede bütçe planlamalarını çok daha verimli bir şekilde kullanarak diledikleri ölçeklendirme performansına erişebilir ve yalnızca alacakları hizmetler için ödeme yaparlar.

Güvenilir Kurtarma ve İş Yükü Çoğaltma

Güvenilir kurtarma çözümleri sayesinde kapalı kalma süresini minimuma indiren Azure Site Recovery, olası felaket senaryolarında çok kısa bir süre içinde hizmetlerin devam ettirilmesine yardımcı olur. Bu özellik, dijital hizmetlerini kesintisiz şekilde devam ettirme ihtiyacı duyan şirketler için idealdir.

Azure Site Recovery ayrıca iş yükü çoğaltımı sayesinde kurtarma senaryolarının dışında iş gücünün iyileştirilmesine de katkı sağlar. Esneklik ve ölçeklenebilirlik gibi avantajlarla iş yükünü blut ortamında çoğaltarak ihtiyaç duyulan performans özelliklerini karşılar.

Azure Site Recovery Hizmetine Microsoft 7/24 ile Ulaşın

Microsoft 7/24 sayesinde siz de Azure Site Recovery ve diğer Microsoft ürün ve hizmetlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Gibibyte ve Microsoft partnerliği ile hizmet veren Microsoft 7/24 bireysel ve kurumsal kullanıcı ihtiyaçları için ürün, bakım ve danışmanlık çözümleri sunar.

Siz de ihtiyaçlarınız için hizmet talep formunu doldurarak bize ulaşabilir, alanında uzman sertifikalı çalışanlarımızdan destek alarak harika bir hizmet deneyimi yaşayabilirsiniz.